XII Turniej Rycerski o Miecz Króla Kazimierza Wielkiego - 28-29 sierpnia w Szydłowie
Dodane przez emes dnia 28 sierpień 2010 14:40:12
XII Turniej Rycerski o Miecz Króla Kazimierza Wielkiego - 28-29 sierpnia 2010 r. w SzydłowieXII Międzynarodowy Turniej Rycerski o Miecz Króla Kazimierza Wielkiego - 28-29 sierpnia 2010 r. w Szydłowie na dziedzińcu zamkowym.
W programie m.in.: pokazy rycerskie, pokazy kowalstwa artystycznego, średniowieczny jarmark rękodzielniczy, turniej miecza bojowego i turniej łuczniczy, pokazy sokolnicze, pokazy kaskaderów konnych - pokaz płonących jeźdźców na koniu, przejazdy konno przez ogień, bitwa o zamek z udziałem kaskaderów konnych, teatr ognia. >>>
Treść rozszerzona

XII Turniej Rycerski o Miecz Króla Kazimierza Wielkiego - 28-29 sierpnia 2010 r. w Szydłowie

XII Międzynarodowy Turniej Rycerski o Miecz Króla Kazimierza Wielkiego - 28-29 sierpnia 2010 r. (sobota, niedziela) w Szydłowie na dziedzińcu zamkowym.

Tegoroczny turniej związany jest z 700-leciem urodzin króla Kazimierza Wielkiego, będzie miał wyjątkową oprawę - ponad 160 rycerzy z Polski, Węgier i Słowacji.

Podczas imprezy odbędzie się uroczyste otwarcie odrestaurowanego chodnika na murze obronnym z udziałem króla polskiego, węgierskiego i czeskiego.

W programie m.in.: pokazy rycerskie, pokazy kowalstwa artystycznego, średniowieczny jarmark rękodzielniczy, turniej miecza bojowego i turniej łuczniczy, pokazy sokolnicze, pokazy kaskaderów konnych - pokaz płonących jeźdźców na koniu, przejazdy konno przez ogień, inscenizacja bitwy o zamek z udziałem kaskaderów konnych, teatr ognia.....

Wstęp na imprezę bezpłatny!

Więcej: Serwis internetowy Gminy Szydłów i PAP - Nauka w Polsce