Fragment muru obronnego odkryty we Wrocławiu, przy budowie Narodowego Forum Muzyki
Dodane przez emes dnia 19 październik 2010 16:50:30
Fragment szesnastowiecznego muru obronnego o długości ponad 100 metrów został przypadkowo odsłonięty we Wrocławiu, w czasie budowy Narodowego Forum Muzyki przy placu Wolności. Nigdy wcześniej we Wrocławiu nie znaleziono tak długiego i dobrze zachowanego odcinka murów. >>>
Treść rozszerzona

Fragment szesnastowiecznego muru obronnego został przypadkowo odkryty we Wrocławiu, w czasie budowy Narodowego Forum Muzyki przy placu Wolności.

Odsłonięty został odcinek o długości ponad 100 metrów. W dobrym stanie zachowała się unikalna konstrukcja: ułożone na drewnianych skrzyniach płyty z piaskowca, na których spoczywa ceglana ściana o szerokości ponad 2,5 metra. Zdaniem historyków i archeologów to cenne znalezisko - nigdy wcześniej we Wrocławiu nie znaleziono tak długiego i dobrze zachowanego odcinka murów.

Przypadkowe odkrycie może skomplikować lub opóźnić budowę Narodowego Forum Muzyki (zakończenie prac przewidziano na 2012 rok) - zależy to od decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Jeśli orzeknie on, że mur musi zostać zachowany, konieczna stanie się zmiana projektu.

Więcej: NaszeMiasto.pl > Wrocław, TVP Wrocław (zdjęcie)