Kraków: rozpoczął się II Festiwal Filmów Archeologicznych
Dodane przez emes dnia 28 listopad 2012 09:59:21
II Festiwal Filmów Archeologicznych - Kraków 2012, 28-30 listopada 2012, Muzeum Archeologiczne w Krakowie. Kilkanaście najlepszych produkcji filmowych o tematyce archeologicznej, zrealizowanych na świecie w ciągu ostatnich lat, będzie można obejrzeć w dniach 28-30 listopada w gmachu Muzeum Archeologicznego w Krakowie. W czasie imprezy prezentowane będą filmy nagrodzone na innych festiwalach filmów archeologicznych we Francji, USA, Hiszpanii, Grecji, Włoszech, Niemczech, Szwajcarii i Belgii. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach imprezy jest darmowy. >>>
Treść rozszerzona

Rozpoczyna się II Festiwal Filmów Archeologicznych - Kraków 2012

II Festiwal Filmów Archeologicznych - Kraków 2012, 28-30 listopada 2012, Muzeum Archeologiczne w Krakowie.Kilkanaście najlepszych produkcji filmowych o tematyce archeologicznej, zrealizowanych na świecie w ciągu ostatnich lat, będzie można obejrzeć w dniach 28-30 listopada w gmachu Muzeum Archeologicznego w Krakowie. To jedyny tego typu festiwal w naszej części Europy.

W czasie imprezy prezentowane będą filmy nagrodzone na innych festiwalach filmów archeologicznych we Francji, USA, Hiszpanii, Grecji, Włoszech, Niemczech, Szwajcarii i Belgii.

"Liczymy, że Festiwal będzie znowu prawdziwym świętem archeologii! Jedynym oceniającym będzie publiczność festiwalowa, która swoimi głosami nagrodzi najlepszy, według niej, film. Podobnie jak dwa lata temu, nagrodą główną będzie statuetka Światowida, symbolu Muzeum Archeologicznego w Krakowie" - informują organizatorzy.

Specyfiką festiwalu są wykłady wygłaszane przez uznanych archeologów, poprzedzające każdy dzień pokazów. Podobnie będzie w tym roku. Jednocześnie pracownicy Muzeum Archeologicznego zapraszają widzów festiwalowych na wieczorne zwiedzanie ekspozycji.

Festiwal odbywa się po raz drugi. Pierwszy miał miejsce również w Krakowie w 2010 roku. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach imprezy jest darmowy.

Szczegółowy program imprezy dostępny na stronie www.ma.krakow.pl. Organizatorami spotkania są: dyrektor Muzeum Archeologicznego w Krakowie - dr Jacek Górski i dr Hubert Chudzio.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce