Wystawa "Ptolemais zaginione miasto w Libii" w Starym BUWie w Warszawie
Dodane przez emes dnia 15 marzec 2012 22:19:35
Wystawa "Ptolemais zaginione miasto w Libii" w budynku Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie Zdjęcia archeologa Mirona Bogackiego wykonane podczas sześciu wyjazdów do Libii w latach 2006-2010 będzie można zobaczyć na wystawie "Ptolemais zaginione miasto w Libii" w budynku Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Na wystawie są prezentowane zdjęcia z polskich prac archeologicznych i konserwatorskich, a także obrazy dzisiejszej Tolmeity, libijskiego miasteczka powstałego w cieniu antycznych ruin Ptolemais, i jej mieszkańców. Wystawa promuje nowo wydany album fotograficzny o tym samym tytule. Przygotowały ją wspólnie Polska Misja Archeologiczna w Ptolemais oraz Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspozycję będzie można oglądać do 15 kwietnia. >>>
Treść rozszerzona

Wystawa "Ptolemais zaginione miasto w Libii" w Warszawie

Wystawa "Ptolemais zaginione miasto w Libii" w budynku Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w WarszawieZdjęcia archeologa Mirona Bogackiego wykonane podczas sześciu wyjazdów do Libii w latach 2006-2010 będzie można zobaczyć na wystawie "Ptolemais zaginione miasto w Libii" w budynku Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Na wystawie są prezentowane zdjęcia z polskich prac archeologicznych i konserwatorskich, a także obrazy dzisiejszej Tolmeity i jej mieszkańców, libijskiego miasteczka powstałego w cieniu antycznych ruin Ptolemais.

Wśród zdjęć autora ekspozycji znajdują się również fotografie z lotu ptaka, wykonane zdalnie sterowanym aparatem podwieszonym pod latawcem.

Polskie badania w Ptolemais, ważnym portowym mieście grecko-rzymskim założonym w III wieku p.n.e., zapoczątkował 11 lat temu prof. Tomasz Mikocki z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Do dzisiaj miejsce urzeka badaczy ogromną wartością naukową swoich pozostałości i wyjątkowym, romantycznym klimatem antycznych ruin.

Wystawa promuje nowo wydany album fotograficzny o tym samym tytule. Wystawę przygotowały wspólnie Polska Misja Archeologiczna w Ptolemais oraz Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego.

Wernisaż odbędzie się 15 marca o godzinie 14.00 w budynku Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28). Ekspozycję będzie można oglądać do 15 kwietnia.

PAP - Nauka w Polsce